VIII GALA 2013

Każdy z nas został posłany na ziemię, z jakąś misją. Życie każdego człowieka ma jakiś cel, a my wciąż go szukamy. Można zaspokajać tylko swoje podstawowe potrzeby, nie widząc nic poza sobą, ale czy ma to wtedy sens? Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, pokazuje, jak wielu jest ludzi, którzy chcą by ich życie emanowało Bożym pięknem. I jak wielu jest ludzi, którzy chcą dzielić się tym pięknem z innymi.

28 lat temu ONZ ustanowiło 5 grudnia dniem ludzi dobrej woli – wolontariuszy. By podziękować tym wszystkim, którzy angażują się charytatywnie i społecznie została zorganizowana VIII Świętokrzyska Gala Wolontariatu, która odbyła się właśnie 5 grudnia w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Do organizowanego konkursy „Laur Wolontariatu” wpłynęło w tym roku trzydzieści siedem zgłoszeń. Wydarzenie to okupione było wieloma dniami przygotowań, spotkań i dyskusji. Nieopisana radość i wzruszenie nagrodzonych wolontariuszy było jednak najlepszą nagrodą dla organizatorów. Świętokrzyską Galę Wolontariatu poprowadził Wojciech Sidorowicz. Fundatorami nagród byli: Urząd Marszałkowski, Urząd Wojewódzki oraz Multikino. W tym dniu najważniejszy był człowiek, ten który poświęca się dla dobra innych.

Laur Wolontariatu 2013 trafił do Piotra Grzybowskiego, Justyny Mroczek Gil oraz Małgorzaty Czechowskiej. Nagrodzeni odbierając statuetki i podziękowania wyrażali przede wszystkim wdzięczność wobec miejsc i instytucji, w których działają. Swoją służbę motywując tym, że zło do triumfu potrzebuje tylko jednego – aby dobry człowiek nie robił nic, a oni na to zło nie mogą i nie chcą pozwolić.

Organizatorzy chcąc w sposób szczególny podziękować pracownikom i dyrekcji miejsc, w których działają setki młodszych i starszych ochotników, przyznali tytuł „Miejsca Przyjazne Wolontariuszom”, który otrzymały: Ognisko Wychowawcze prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo, Stowarzyszenie JES, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Kielcach, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Galę wolontariatu tworzyła także część artystyczna podczas, której można było usłyszeć utwory takich zespołów jak: „Lajt” oraz „Siemacha”.

Wszystkim wolontariuszom, tym znanym i nieznanym, składamy serdeczne podziękowania za ich posługę i gwarantujemy – nagroda już na Was czeka w Niebie.