VII GALA 2012

Dnia 5 grudnia jak co roku w Kielcach świętowano Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji Diecezjalne Centrum Wolontariatu oraz Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu zorganizowało w Domu Środowisk Twórczych VII Galę – Laur Wolontariatu. Poprowadziło ją dwóch młodych wolontariuszy Michał Kasprzycki oraz Wojciech Sidorowicz.

Podczas uroczystości zostały przyznane trzy Laury Wolontariatu dla najaktywniejszych wolontariuszy z regionu, którzy zostali zgłoszeni do konkursu.

W tym roku statuetki otrzymali: pani Anna Chojnecka, pani Paulina Łodejska oraz Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej.

Wyróżnione wolontariuszki, czyli pani Anna Chojnecka oraz pani Paulina Łodejska, otrzymały od Europoseł Róży Thun nagrody specjalne, którymi były bilety do Brukseli.

Aby wolontariusze skutecznie działali potrzebują odpowiedniego miejsca, dlatego kapituła postanowiła wręczyć dyplomy uznania dla instytucji, które taką pomoc oferują. Tytuły “Miejsce Przyjazne Wolontariuszom” zostały wręczone Domowi Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach, Fundacji Spełnionych Marzeń, Miastu i Gminie Chmielnik na ręce Burmistrza Jarosława Zatorskiego, Stowarzyszeniu Wiosna oraz Świętokrzyskiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku w Kielcach.

Tytuły i wyróżnienia były wręczane przez zaproszonych gości: pana Krzysztofa Słonia Senatora RP, pana Jacka Kowalczyka Dyrektora Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, pani Renata Murawska Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej, pana Grzegorza Świercza Świętokrzyskiego Wicekuratora Oświaty, pana Andrzeja Syguta Wiceprezydenta Kielc oraz ks. Stanisława Słowika Dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej.

Jak co roku Galę zakończyło wydarzenie kulturalne. Tym razem był to koncert zespołu “Ubot” oraz “Innkai”, które w swojej historii także mają doświadczenie wolontaryjne.