V GALA 2010

V edycja Gali Wolontariatu w 2010 roku została zorganizowana w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który 24 lata temu został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w dowód uznania dla osób, które bezinteresownie niosą pomoc innym.

7 grudnia, w murach Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach przedstawiono i wyróżniono statuetkami Laur Wolontariatu 2010 osoby pracujące na rzecz innych, którzy za swoją pracę nie biorą żadnego wynagrodzenia.

Galę Wolontariatu rozpoczął kielecki zespół B-Side. Tematykę wolontariatu oraz pracę swoich organizacji zaprezentowali organizatorzy ks. Krzysztof Banasik z Diecezjalnego Centrum Wolontariatu oraz Michał Braun – Prezes Regionalne Centrum Wolontariatu. Słowa uznania i podziękowania do zebranych na sali zarówno organizatorów jak i wolontariuszy skierowali: Pan Krzysztof Słoń – Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego oraz Wiceprezydent Kielc – Andrzej Sygut. Prowadząca Galę Magdalena Sitek – Majewska, dziennikarka Radia Kielce, przybliżyła charakter pracy wolontariuszy zgłoszonych do wyróżnienia. Z rąk Wojewody Świętokrzyskiego – Bożentyny Pałki – Koruby statuetkę Laur Wolontariatu otrzymali:

Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice, Paweł Dąbek wolontariusz Krajowego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków – Oddział w Kielcach oraz „Zespół Wolontariatu” przy Świętokrzyskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Jak podkreślił ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej, konkurs na najaktywniejszego wolontariusza „To forma podziękowania wszystkim wolontariuszom, którzy w różnych częściach województwa i diecezji służą bezinteresownie drugiemu człowiekowi. To także okazja do tego, by pokazać społeczeństwu, że wolontariusze to ludzie w różnym wieku, różnych zawodów, którzy potrafią działać na rzecz potrzebujących”

Piątą jubileuszową Galę Wolontariatu zakończył koncert zespołu TRIP.