IV GALA 2009

Św. Jan Paweł II powiedział kiedyś, że nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowany. Obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością. Uśmiech osoby, której pomagamy jest czymś wspaniałym. Dla wolontariuszy to najwspanialszy dar.

Aby podziękować wszystkim zaangażowanym w pomoc bliźniemu zorganizowano w Kielcach po raz czwarty Galę wolontariatu, która ma na celu uhonorowanie najaktywniejszych wolontariuszy naszego miasta i regionu. W przeprowadzenie konkursu włączyły się gazeta Echo Dnia i Radio Kielce. Oskarem Wolontariatu uhonorowane zostały trzy osoby. Agnieszka Pacholec, Justyna Nurek oraz Michał Krawczyk.

Ksiądz Biskup Marian Florczyk wręczając nagrody stwierdził, że pomimo trudnych czasów, taka uroczystość pokazuje, że nie powinniśmy wątpić w ludzką dobroć. Ks. Krzysztof Banasik – wicedyrektor Caritas kieleckiej i Maciej Koryciński z Centrum Wolontariatu wyrazili wdzięczność wszystkim wolontariuszom diecezji i regionu za ich ofiarną pracę na rzecz lokalnej społeczności i podkreślili, że Gala jest ukłonem w ich stronę i docenieniem codziennej posługi. Słowa uznania pod adresem wolontariuszy wypowiedzieli też Jacek Kowalczyk – dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i Krzysztof Słoń – Przewodniczący Rady Miasta Kielce.

Dla wyróżnionych wolontariuszy i wszystkich, którzy obchodzili swoje święto, niespodziankę przygotował wicewojewoda świętokrzyski Piotr Żołądek, który zaśpiewał piosenkę Stanisława Soyki „Tolerancja”. Bezpośrednią transmisję z Gali Wolontariatu przeprowadziło Radio Kielce. Wydarzenie to zakończył koncert znanego muzycznego zespołu chrześcijańskiego 2 Tm 2,3, który dostarczył wszystkim przybyłym gościom niezapomnianych przeżyć.

Szczególne podziękowania należą się Jakubowi Rogozińskiemu, studentowi Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego w Kielcach (Instytutu Sztuk Pięknych) twórcy statuetki tegorocznego Oskara Wolontariatu. Dziękujemy za zaangażowanie i podjęcie się tego przedsięwzięcia.