XVII GALA 2022

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, Regionalne Centrum Wolontariatu, Diecezjalne Centrum Wolontariatu oraz Wolontariat Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach po raz siedemnasty nagrodzili najaktywniejszych wolontariuszy z regionu.

Do konkursu Laur Wolontariatu zostało zgłoszone 40 osób indywidualnych i grup wolontaryjnych.

Gala odbyła się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Organizatorami byli: Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach, Diecezjalne Centrum Wolontariatu Caritas Kieleckiej oraz Wolontariat Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach. W trakcie Gali, w ramach konkursu Laur Wolontariatu, nagrodzeni zostali najaktywniejsi wolontariusze w regionie. W uroczystości wzięli udział m.in. Krzysztof Słoń – Senator RP, Kazimierz Mądzik – Świętokrzyski Kurator Oświaty, Marcin Chłodnicki – wiceprezydent Kielc, Mariusz Pasek – dyrektor z Urzędu Wojewódzkiego, Arkadiusz Ślipikowski – dyrektor z Urzędu Marszałkowskiego, Magdalena Gościniewicz – dyrektor MOPR w Kielcach, ks. Krzysztof Banasik – zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej a przede wszystkim wolontariusze, koordynatorzy wolontariatu, przedstawiciele szkół i organizacji pozarządowych.

Na początku wręczono certyfikaty „Miejsce przyjazne wolontariuszom”. Przekazała je p. Małgorzata Misztela z Narodowego Instytutu Wolności w Warszawie. Certyfikaty przyznane zostały w ramach Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego “Korpus Solidarności”. Otrzymali je: Stowarzyszenie „Siła Woli” z Woli Murowanej, Stowarzyszenie ASUMPT z Kielc, Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej w Kielcach.

Przyznano także tytuł „Animator wolontariatu” za inspirowanie i organizowanie działań wolontaryjnych w środowisku lokalnym: Anna Pałys, Tomasz Górka, Ks. Konrad Walerczak. Wyróżnienia „Nadzieja wolontariatu” otrzymali uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Kielcach: Mateusz Balcerzak, Mateusz Borek, Mateusz Mazur.

Najważniejsze nagrody – statuetki w konkursie Laur Wolontariatu otrzymali: Marzena Dąbrowska, Karolina Krajewska – Brelska, Tomasz Puchrowicz.

W trakcie wieczoru wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej w Kielcach: Maja Walusińska i Filip Jurkiewicz, Agnieszka Matczak – gimnastyczka i Jakub Jama – iluzjonista.

Gala odbyła się z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza i była formą podziękowania wszystkim wolontariuszom za ich trud, czas i poświęcenie.